Čínský horoskop na rok 2019 - Rok zemského Vepře neboli Prasete

 

Čínskému roku 2018 propůjčil svou tvář zemský Pes, který v astrologii předpovídal období hojnosti, zlepšení mezilidských vztahů a celkové odvahy. Čínský horoskop na rok 2019 je ve znamení Vepře, Prasete. A co přinese nový čínský rok, komu se povede dobře, a kdo naopak bude zažívat těžké chvilky podle čínského horoskopu? Na to se podíváme v následujícím článku.

Čínský horoskop na rok 2019 předpovídá bohatství a štěstí

Čínský rok 2019 oficiálně začíná dne 5. února 2019 a čínský rok potrvá až do 24. ledna 2020. Podle čínské astrologie nám rok 2019 přinese vlnu štěstí a bohatství

V roce 2019 tedy bude ideální čas na to vhodně investovat peníze a zapracovat na svých majetkových poměrech. Podle čínské astrologie byste se také neměli bát vykročit ze své komfortní zóny, neboť nové příležitosti vám mohou přinést spoustu dobrého. 

2019 = Čínský nový rok bude poměrně úspěšný 

Kromě toho Čínský horoskop na rok 2019 předpovídá vlnu radosti, přátelství a lásky pro všechna znamení čínského zvěrokruhu. Podle čínské astrologie byste se tedy neměli bát navazovat nové kontakty, neboť se vám v roce 2019 mohou hodit jak v pracovní, tak osobní oblasti. 

Poslední dobrou zprávou je, že čínský horoskop na rok 2019 předpovídá víceméně šťastný a pohodový rok téměř pro všechna znamení zvěrokruhu. Vepř je totiž pozitivní, činorodé a aktivní znamení zvěrokruhu, a tak na sebe v roce 2019 přitáhne úspěch téměř v každé oblasti života. 

Rok Zemského Vepře - co nás čeká v roce 2019?

Čínský horoskop na rok 2019 sice přeje novým výzvám, i tak by si ale všechna znamení zvěrokruhu měla dávat dobrý pozor na promyšlenost jednotlivých kroků v osobním i pracovním životě. Riskantní podniky totiž v roce 209 nebudou tak úspěšné, jako právě dobře promyšlené akce.  

Stejnou vůli a organizovanost budete v roce 2019 muset prokázat také v oblasti finančních poměrů. Pokud chcete, aby se vám dařilo dobře, bude nutná askeze a přísnost k sobě samému. Pokud byste totiž příliš podlehli uvolněné atmosféře roku 2019, mohly by se vám peníze snadno rozkutálet a už nenajít cestu zpět. 

Element Země pro rok zemského Vepře

Dominantním prvkem roku 2019 bude element Země s Yinovou polaritou. Tento element bude mít za následek stabilizaci pomíjivých celoročních energií, které jsou tak typické pro rok zemského Vepře. 

Znamení Vepře = Prasete podle čínského horoskopu

Čínský horoskop znamení Vepře popisuje jako lidi optimistické, překypující energií, mírné a velmi flexibilní. Pro zrozence v tomto znamení není problém se přizpůsobit novým podmínkám, stejně tak Vepři rádi čelí výzvám. Ve svých cílech jsou vytrvalí, trpěliví a pro blaho své nebo svého okolí jsou ochotní leccos obětovat. 

Rok zemského Prasete - kdo je ve znamení Vepře?

Rok

Prasete

Začátek

Konec

1923

16.2.1923

4.2.1924

1935

4.2.1935

23.1.1936

1947

22.1.1947

9.2.1948

1959

8.2.1959

27.1.1960

1971

27.1.1971

24.2.1972

1983

13.2.1983

1.2.1984

1995

31.1.1995

18.2.1996

2007

18.2.2007

6.2.2008

2019

5.2.2019

24.1.2020

2031

23.1.2031

10.2.2032

Znamení Vepře - charakteristika

Kariéra

V oblasti kariéry přináší Vepřům úspěchy především jejich schopnost trpělivosti a skvělé vůle. Přestože mají Vepři poměrně dobrý tah na bránu, pokulhávají ale v jiných oblastech. Zrozenci ve znamení Vepře nejsou příliš dobří v týmové práci, v propracovanosti u dlouhodobých projektů a v trpělivosti. 

Vepři se nejlépe uplatní jako vědci, učitelé, umělci nebo marketingoví specialisté

Peníze

Máme dobrou zprávu pro všechny zrozence v roce Prasete. Podle čínské astrologie mají Vepři větší štěstí v oblasti financí, než jiná znamení. Na druhé straně ale Vepři trpí na jednu negativní vlastnost. Neumí spořit a vydělané peníze velmi snadno utratí. Mnohdy bez rozmyslu, cíle a za hlouposti. 

Láska a vztahy

Podle čínské astrologie jsou Vepři velmi dobrými životními partnery. Vepři jsou velmi entuziastičtí, umí být dobrými posluchači a jsou skvělými partnery. Na druhou stranu ale mají problém se seznámit a v lásce nejsou příliš sebevědomí. Jakmile se ale zamilují, jsou schopní pro druhého udělat maximum. Čínský horoskop na rok 2019zrozencům ve znamení Prasete předpovídá lepší zítřky. 

Zdraví 

Jako osobnosti sice Vepři překypují energií, jsou aktivní a činorodí. Co platí o mysli, neplatí ale o fyzické kondici a udržování těla. Vepři mohou mít genetické sklony k tloustnutí, různým nemocem a slabému imunitnímu systému.

Proto je velmi důležité, aby Vepři dbali na zdravé jídlo, dostatečně se hýbali a měli pravidelnou a správnou životosprávu. Rok zemského Vepře nabádá ke změnám, proto zapracujte na svých slabých stránkách. 

Pozitiva Vepřů

 • Vepři jsou velmi tolerantní, optimističtí a většinou nemají problém vyjít i se sebevíc komplikovaným člověkem. 
 • Jsou velmi loajální a oddaní svým nejbližším. Rádi vyslechnou problém blízkého člověka, pomůžou nebo poradí. 
 • Nejen o Psech se říká, že jsou věrní. To stejné platí pro zrozence ve znamení Prasete. 
 • Jsou upřímní a pokud můžou, vyhýbají se lžím. 

Negativa Vepřů

 • Vepři mají sklony k lenosti, povalování se, a s tím souvisejícím tloustnutí. 
 • Vepři obecně nejsou příliš dobří v komunikaci a navazování nových známostí. Mohou mít tedy problém navázat nová přátelství nebo partnerské vztahy. 
 • Vepři neznají únosnou mez. Pokud si Vepři dělají legraci z někoho jiného, většinou neví, kdy přestat. 
 • Někdy mohou být Vepři až příliš váhaví, pomalí a nepraktičtí v osobním životě. 

Roky Prasete:

1923, 1935, 1947, 1959 (rok zemského Vepře), 1971, 1983, 1995, 2007, 2019 (rok zemského Vepře), 2031, 2043

 

8 faktů o čínském znamení Vepře 

 • Čínské jméno: Pig
 • Šťastná čísla: 2, 5, 8
 • Barva: žlutá, šedá, zlatá, hnědá
 • Nejvíce vhodné znamení:Tygr, Zajíc, Ovce
 • Nejméně vhodné znamení:Had, Opice
 • Šťastné květiny: hortenzie, sedmikrásky, slunečnice
 • Šťastný směr: severovýchod, jihovýchod
 • Primární vlastnosti: optimismus, entuziasmus, zbrklost

Slavní Vepři

Ernest Hemingway, Stephen King, Ewan McGregor, Woody Allen, Rachel Weisz, Amy Winehouse, Mila Kunis, Ronald Reagan, Alfred Hitchcock, Lucille Ball, Nicholas Brendon, Carrie Underwood, Elon Musk, Jules Verne, Edward Snowden, Alain Delon, Jackson Pollock 

Není Vepř jako Vepř

Možná jste v čínských znamení maličko ztracení. Pojďme si proto tajemství čínských znamení připomenout. Čínská astrologie rozlišuje 12 různých znamení. Jmenovitě se jedná o Krysu, Buvola, Tygra, Zajíce, Draka, Hada, Koně, Kozu, Opici, Kohouta, Psa a právě Vepře. Každé znamení se ale dělí ještě na 5 elementů - a to podle toho, kdy se zrozenec narodil. Jedná se o element dřeva, ohně, země, kovu a vody. 

A právě proto můžeme spatřit poměrně velké rozdíly i mezi jednotlivými zrozenci ve znamení Vepře, viz specifikace níže. 

5 elementů

 • Dřevěný Vepř- Upřímní lidé, kteří s každým vyjdou. Mají však sklony k zbrklosti. 
 • Ohnivý Vepř- Lidé se šťastnými kartami v oblasti zdraví. Ohniví Vepři rádi spolupracují v týmu. 
 • Zemský Vepř- Tito zrozenci mají skvělé komunikační schopnosti a vždy jsou v obklopení lidí. 
 • Kovový Vepř- Upřímní a nápomocní lidé. Jejich silnou stránkou je tolerance. 
 • Vodní Vepř- Zodpovědní lidé, kteří jsou ale někdy příliš vážní a neumí se uvolnit. 

Jaký je zemský Vepř - vládce pro rok 2019?

 • Lidé ve znamení zemského Vepře se narodili v roce 1959.
 • A ve znamení zemského Vepře budou samozřejmě i všichni lidé, kteří se narodí v roce 2019- konkrétně v období od 5. února 2019 do 24. ledna 2020
 • Element země zrozencům ve znamení Vepře propůjčuje velké množství pozitivních i negativních vlastností. Znamení Vepře jako takového neoplývá příliš dobrými komunikačními schopnostmi a tito lidé mohou mít problém navázat nové vztahy.
 • Zemští Vepři se ale této charakteristice vymykají. A podle čínské astrologie jsou naopak v komunikaci velmi dobří a šikovní. 
 • Mezi jejich další přednosti patřísilná empatie, soucit a touha pomáhat druhým.
 • Na druhou stranu jsou zemští Vepři poměrně přísní a mají sklony k workoholismu. Tím pádem zemští Vepři často upozaďují vztahy, rodinu nebo svůj volný čas. 

 http://www.spektrumzdravi.cz/

 

 

NOVOLUNÍ V KOZOROHU - 6. LEDNA 2019

01/04/2019

Nyní od 21. prosince 2018 do 20. ledna 2019 nám Slunce prochází znamením Kozoroha. Podívejme se společně, na co bychom se měli zaměřit.
Znamení Kozoroha představuje člověka, který dosahuje v životě ctižádosti, zodpovědnosti a vážnosti, a který je díky tomuto zemskému znamení silně zaměřený na hmotu. Vládnoucí planetou Kozoroha je Saturn jako přísný učitel, který nás testuje a zároveň nám pomáhá růst. Je to planeta zákonů, pevné struktury, omezení a času. Díku tomu nás vede k důkladnosti, spolehlivosti a trpělivosti, bez kterých bychom těžko dosáhli úspěchu a pozitivních výsledků. Důležité je vše správně načasovat, neplýtvat a dobře hospodařit. Na místě jsou nyní povinnosti a disciplína.
Kozoroh mimo jiné ovlivňuje naši kostru, kolena, klouby, držení těla a celkový pohyb, má vliv také na naši pleť a nehty.

Novoluní v Kozorohu, které nastane v neděli 6. 1. 2019 nám sděluje, že je na čase uchopit pevný a jasně propracovaný plán (klidně na celý rok), který bude mít dlouhodobé trvání. Podívat se na zlepšení a postup své pracovní oblasti, kariéry, či rozvoje svého poslání. Pouvažujte, čeho byste chtěli v letošním roce dosáhnout. Nyní je také potřeba zaměřit se více na své zdraví a péči o tělo, např. formou očisty, doplnění minerálů a celkové regenerace.

NUMEROLOGIE NA PROSINEC

11/30/2018

Rok nám pomalu dobíhá do cíle a máme zde poslední měsíc. Jaké energie a možnosti nám letos naděluje prosinec? Přináší energii č. 5.

Pětka nám přináší potřebu osvobození se od všeho, co nás omezuje. Nastává doba změn a odpoutání se. Důležité je být vnímavý, být v pravý čas na správném místě, projevit svou vůli, a umět se správně rozhodnout. Tím získáme také prostor pro změnu čehokoliv, po čem v životě toužíme. Je potřeba, abychom ukázali světu svou schopnost aktivity, odhodlání, cílevědomosti a dosažení svého cíle. Energie čísla pět je vůdcovská, a pomáhá tedy projevit v nás vůdce, který je odhodlaný a má schopnost dokázat cokoliv. Takže hlavně si nestěžujme, že něco nejde. Umíme si poradit se vším.

Prosinec nám všem přinese nové životní příležitosti, touhu po poznávání nových míst, lidí, dobrodružství a také cestování. Budeme mít možnost dojít k inspiraci pro rozvoj své osobnosti a životního poslání. Dopřejme si pohyb, který v nás rozproudí dostatek energie na vše, po čem toužíme. Pozor si dejme na přílišné projevy emocí - netrpělivost, podrážděnost či nestálost.

Nezapomínejme, že prosinec je časem vánočním, který spojuje rodinu a blízké, aby se alespoň načas zastavili, zamysleli se nad uplynulým rokem a vychutnali si dny volna a odpočinku.

Krásný adventní čas.

 

 

ZNAMENÍ STŘELEC

11/22/2018

Slunce vstupuje letos od 22. listopadu do znamení Střelce a pobude v něm do 21. prosince, kdy nastane zimní slunovrat.

Střelec patří k pohyblivým znamením živlu ohně, kterému vládne největší planeta sluneční soustavy – Jupiter. Střelci jsou zde na zemi, aby sami vyzkoušeli vše, co jim život nabízí. Rádi vyhledávají dobrodružství, jsou velkorysí, charismatičtí, štědří a tolerantní. Rutinní činnost je velmi vyčerpává a nudí. Projevují se originalitou, nutnou potřebou volnosti, častým přeháněním, otevřeností a upřímností. Důležité je pro ně nadšení, spravedlnost a potřeba přátelství. Jupiter jim přináší velkou dávku optimismu za každou cenu, rádi se smějí a cítí se svobodně.

Tedy nejen Střelci, ale i my ostatní bychom měli v tomto měsíci na sobě rozvíjet uvedené vlastnosti. Období vlády Střelce je jedním z nejpozitivnějších měsíců v roce.

Na co je dobré se tedy nyní u sebe zaměřit?

 • Buďme ctižádostiví a stanovme si vyšší cíle.
 • Naučme se soustředit na cíl a nenechme se rozptýlit rozmanitostí života.
 • Snažme se dělat všechny věci, tak, jak nejlépe dovedeme.
 • Nebojme se změny a překážek, které jsou nejlepší výzvou ke zlepšení svého žití.
 • Následujme svoji moudrost, pravdu a víru, která nás dovede do svého cíle.
 • Dovolme si více snít a věnovat pozornost svým záměrům.
 • Těchto se držme a dokončeme to, co jsme započali.
 • Buďme více sami sebou. Opravdovost a přirozenost je nyní na místě.
 • Zbavme se lhaní sobě i druhým lidem.
 • Poznejme smysl toho, co děláme i svého života jako celku.
 • Více cestujme, studujme, učme se jazyky a věnujme se více duchovním tématům.
 • Buďme otevřeni všemu, co nás nějak povznáší.

 

 

JUPITER VE ZNAMENÍ STŘELCE

– aktivátor tvořivé síly, která nás přesahuje a vede k naplnění. 

11/08/2018

 

Dnem 8. 11. 2018 planeta Jupiter vstupuje do svého domovského znamení Střelce, kterému vládne. Bude tam až do prosince 2019. V astrologii Jupiter prochází celým zvěrokruhem jednou za 12 let. V popředí se nám nyní zviditelní téma Střelce, na kterém jsme pracovali posledních 12 let. Jupiter, planeta expanze symbolizuje v našem horoskopu hojnost, optimismus, prosperitu, růst, nadšení a ocenění. Vstupem Jupitera do Střelce bude tedy posílena naše svoboda, pravda, víra a zesílí se také projevení vesmírných zákonů.

Střelec nás vede k vlastnímu záměru, víře, pravdě a k naší přirozenosti. Učíme se soustředění pozornosti bez zbytečného rozptýlení na více věcí najednou, učíme se ve všem nacházet podstatu věci a odhalit opravdovost.

Budeme mít více potřebu poznávat svět, najít smysl své životní cesty, štěstí a vnitřní naplněnost. Věnovat pozornost seberealizaci, osobnímu duchovnímu rozvoji a zdokonalování sebe sama. Uvědomit si, že máme dostatek důvěry ve své schopnosti a vytvářet tak nové možnosti a příležitosti. Je potřeba se rozvíjet a posunout dál. Můžeme také procítit vztah k božství uvnitř sebe, tedy k něčemu, co nás přesahuje a aktivuje v nás nekonečné a neomezené možnosti.

Je čas uzavřít v sobě pochopení, poznání a s hojností přijmout i plody práce naší cesty za posledních 12 let. S tím vším přichází nová inspirace, která ovlivní další kroky našeho směřování. Jde o duchovní růst, který působí na nás samotné a zároveň na celkové kolektivním vědomí naší planety Země.

Požehnaný čas

 

Kalendář zdraví podle TČM

LISTOPAD - plíce

10/31/2018

Listopad je měsíc, kdy se vyskytují první ranní mrazíky, listí ze stromů výrazně opadává a příroda se utišuje a my máme potřebu být více doma.
V tomto období bychom se měli více naučit hospodařit s naší energií, stejně tak, jak to můžeme sledovat v přírodě. Začínají se více projevovat deprese, obavy a špatná nálada. Podle čínské medicíny je elementem podzimu kov a z orgánů ke kovu přiřazujeme v listopadu plíce.

Jak se oslabení plic projevuje?

Mezi typické projevy patří nemožnost se nadechnout, dušnost, kašel, výrazná únava, bušení srdce, vysychání pleti, i těžší onemocnění, jako astma a zápal plic. Pokud máte zahleněné plíce, máte zanesená a zahleněná střeva. Na úrovni duševní je to neschopnost nebo nechuť komunikace a smutná nálada.

Jak dostaneme plíce do rovnováhy?

V této době bychom měli chodit spávat brzo a vstávat s východem slunce. Je důležité shromažďovat naši duševní i fyzickou energii, která bude potřebná v zimních měsících. Sledujme, jak to dělá příroda, ve které už nic nepučí, ale naopak se vše stahuje do země. Shromažďuje si potřebnou vodu ke kořenům stromů. Stromy pouští své listy a uchylují se do svého nitra.
Pozornost směřujme na nás, ne na vnější svět. I přes to, že venkovní počasí nás už neláká ven, je potřeba často pobývat venku, vyhýbat se zakouřenému prostředí a nočním aktivitám. Plíce souvisí s dýcháním, je proto vhodné zařadit nějaké dechové techniky, např. cvičení jógy. Ne nadarmo se říká, že bez dechu není života.
Na duševní úrovni charakterizují plíce schopnost naší otevřené komunikace, toleranci, umění čistě přijímat i dávat a svobodu se nadechnout. Někdy je těžké určité situace skutečně „rozdýchat“. Astma je typické nerovnováhou mezi dáváním a braním. Astma nás dusí, i když je kolem pro všechny vzduchu dost. Je potřeba se naučit přijímat = možnost volně se nadechnout do celých plic a dávat = čistě vydechnout to krásné v nás.

Jaké potraviny nám pomohou posílit naše plíce?

K podzimu patří sucho, proto je vhodné zařadit více potravin, které nám dodají tělesné šťávy. Z obilovin je ideální natural rýže a oves. Z luštěnin nejvíce hnědá čočka, bílé fazole a tofu.
Jako zelenina je vhodná například bílá ředkev, bílé zelí, kedlubna, pórek, mrkev, kvašená zelenina, cibule, křen nebo česnek. Z ovoce hruška, hrozny, jablka, sušené švestky, meruňky a datle. Koření, které nás zahřeje – skořice, fenykl, anýz, kmín, lékořice, koriandr nebo zázvor.
Vhodné jsou houby, vlašské ořechy, med, mátový a šípkový čaj, a obecně čaje, které posilují plíce a průdušky – jitrocel, mateřídouška, měsíček, plicník, přeslička, kopřiva, rdesno ptačí, řebříček. Taktéž nám pomohou výtažky z bylin jako je lichořeřišnice nebo echinacea. Na podporu odkašlávání je vhodná i lékořice. 
Mléčné výrobky se snažíme více (až do jara) úplně vypustit, vnáší do těla chlad a zahleňují nás, stejně tak bílá mouka. Vyřaďte kávu (kromě obilné) a černý čaj. Zvyšte příjem potravin bohatých na přírodní vitamin C a hořčík, který uvolňuje stáhnuté průduškové svaly.

Zdroj: https://www.facebook.com/irca.vesela

Vhodné cvičení, jak posílit plíce: 

https://youtu.be/5C_7n5bGBe0

 

 

Doporučujeme v tomto období svíčku Mandalová svíčka - element Kov.

Svíčka je zaměřena právě na vyladění elementu Kovu a orgánů a meridiánů: plíce a tlusté střevo a použití aroma rozprašovače KOV - pro klidný spánek.

Vhodné je také posílení naší 4. čakry – srdeční.

Produkty na harmonizaci 4. čakry najdete: ZDE

 

Numerologie na listopad

10/29/2018

Tento předposlední měsíc v roce nám přináší výjimečnou mistrovskou energii čísla 22. Jaký tedy bude letošní listopad z pohledu čísel a jaké energie jsou nám nyní k dispozici?

Podobně jako číslo 11 tak i číslo 22 patří mezi mistrovská čísla a vyjde-li zrovna v mezisoučtu, neredukuje se již na jedno číslo, tak jako ty ostatní.

22 obsahuje potenciál dvou zesílených dvojek ve formě vysoké citlivosti, intuice a jasnovidných schopností. Toto číslo přináší vhledy do budoucnosti a je spojené s vysokou inteligencí a touhou po harmonii vyjádřenou ve formě umění a krásy.  22 je číslem síly a úspěchu a vyzývá nás, abychom pilně pracovali na svých plánech a snech, a tím na vlastní duchovní cestě.

22 nás vede k tomu, abychom se zabývali spíše kolektivními činnostmi, než-li těmi individuálními a vyvolává v nás touhu budovat věci pro druhé. 22 nám přináší velkou dávku inspirace, díky které můžeme ovlivnit lidi kolem. Dále přináší schopnost vnímat a vidět vše v široké souvislosti, v propojení s vesmírnými dary, které přichází k nám skrz naši intuici. Proto bude ku prospěchu, abychom se opět spoléhali především na své vnitřní vedení a řídili se intuicí. Aktivity, které budeme během listopadu tvořit v rámci společnosti, mohou mít docela velký význam pro budoucnost planety Země, a velmi tím ovlivníme společnost jako celek. 22 nám tedy umožní budovat, vytvářet či podporovat něco, co bude mít trvalý dopad ve světě. Hodnotu s tím spojenou si možná uvědomíme až s odstupem času. Je velmi dobré se věnovat činnostem, které mohou předávat informace a hodnotu z vyššího duchovního pohledu pro druhé kolem nás, jako je např. poradenství, přednášková či charitativní práce apod. Každý z nás může v sobě najít něco, čím obdaruje další lidi.

V listopadu bychom si měli dát pozor na duševní přetíženost a naučit se většímu soustředění a vytrvalosti, tak abychom nesešli ze své cesty.

Přeji krásný podzimní čas

Zuzana Světlana

 

ZNAMENÍ ŠTÍR

10/22/2018

  

„Jdu do hloubky a hledám podstatu věcí. Vím o všech vše, ale o mně nikdo neví nic.“

Všichni uvnitř sebe obsahujeme všechna astrologická znamení zvěrokruhu. Některá z nich prožíváme intenzivněji, některá méně, ale všechna k nám patří a jsou naší součástí.

Jak to na nás působí?

Když Slunce prochází zrovna určitým znamením, prosvětlí uvnitř našeho nitra určitou energii toho aktuálního znamení, a my si tak lépe můžeme uvědomit přes vlastní prožitek, jak využíváme energii toho znamení.

Letos v čase od 23. října do 22. listopadu Slunce prochází astrologickým znamením Štíra. Toto znamení je spojováno s konci a novými začátky. Je symbolikou záhadných aspektů života: smrt, sexualita a narození. Štír je znamením intenzivních emocí, hluboké intuice, vášně, upřímnosti, odvahy, síly a vytrvalosti.

Znamení Štíra nás vede k hluboké regeneraci, růstu a transformaci. Každá změna však vyžaduje úsilí. Nic nového nezískáme, pokud nepustíme od sebe přežitky a nevyhovující způsoby chování, lidi a věci, které nám už nejsou ku prospěchu.

Nejdříve je však nutné udělat ve svém životě úklid a teprve následně nám mohou vstoupit do cesty nové věci. Zeptejte se nyní sami sebe: „Čeho jsem ochoten se vzdát, abych svůj život změnil(a) k lepšímu?“

V této době se více projevují v našich životech různé negativní a destruktivní síly. Nastává čas spravedlnosti, kdy lidem se vrací následky jejich minulých skutků. Proto buďte v tomto období velmi obezřetní a dávejte si pozor na své myšlenky, slova a činy. To, co vysíláte, se vám vrátí zpět. Buďte k sobě maximálně upřímní a nic si nenalhávejte.

Pozor si dejme hlavně na projev vlastností  typu - žárlivost, závist a nepřejícnost, které ubližují jak nám samotným tak i druhým. Nastává vhodný čas na návštěvu lékaře (např. gynekologa, urologa, ORL, sexuologa) a také na psychoterapii či jinou formu terapie, která nás oslovuje a pomůže nám ukázat cestu z nesnází.

V rámci očisty dopřejme sobě taky pravidelné koupele v himalájské či jiné mořské soli, která z nás eliminuje přebytek negativních energií. Prospěšná nám bude také návštěva solné jeskyně, sauna či pobyt v bazénu i pitný režim- čistá voda.

Co dalšího můžeme pro sebe udělat?

 • Změňme postoj a vztah ke své finanční hojnosti, otevřeme se novému přístupu k penězům.
 • Nyní je také vhodná doba např. pro sepsání poslední vůle a záležitosti dědictví.
 • Studujme literaturu s duchovní tématikou. Navštivme přednášku či seminář na podobné téma.
 • Běžme více pod povrch do hloubky ve svém vnímání a pozorování.
 • Zbavme se všeho, co už nám nijak neslouží (různé věci, vztahy či nepříjemné způsoby chování).
 • Udělejme si pořádek ve svých dokladech, účtech, smlouvách, věnujme pozornost účetnictví.
 • Část svých financí obdarujme charitu či jiné fondy.
 • Navštivme hroby své zesnulé části rodiny či přátel.

Krásný dušičkový čas

 

Retrográdní Venuše

10/12/2018

Planeta Venuše v našem horoskopu je symbolikou naší přitažlivosti, ukazuje na naše hodnoty, čemu jsme schopni dávat či přijímat lásku, náklonnost, zásady, představuje krásu, umění, vztahy, estetické cítění a vztah k financím.

Planeta Venuše, která je od 5. října do 16. listopadu 2018 ve zpětném chodu nám nyní přináší k dořešení vztahové záležitosti z minulosti. Toto planetární postavení ukazuje, že se budete lépe orientovat ve svém nitru. To by mohlo napomoci rozpoznat důvody případných potíží a problematická témata otevřít. Je čas na vnitřní analýzu. Venuše sděluje hlavně nám ženám, abychom se zamyslely nad svými hodnotami, čemu a komu dáváme prostor, sílu a pozornost. Tu obraťme více k sobě, tak abychom znovu obnovily svou duchovní sílu, důležitost a vlastní hodnotu. Je potřeba, abychom nalezly rovnováhu a smíření samy se sebou. Zbavily se pocitů křivdy a ublížení, odpustily samy sobě, přijaly sebe i se svou bolestí, zraněním, odmítnutím a ponížením, které se rozpustí jedině tak, že se přijmeme každá sama sebe taková, jaká je v tomto okamžiku. Je potřeba, abychom projevili upřímnost vlastních potřeb a pocitů, případně změnili postoj. Uvědomme si, zda jsou naplněny naše potřeby, zda jsme schopny a ochotny udělat kompromisy. Čím více sobě dáme, tím získáme pak ve vztazích, a hlavně v těch nejbližších.

Milé ženy zvu Vás, abyste se zdarma připojily k celosvětové společné meditaci 

Požehnání ženského lůna na dálku, která se koná ve středu 24. října 2018.

Více info: ZDE

 

 

 

NUMEROLOGIE NA ŘÍJEN 

09/28/2018

Podle numerologie nám měsíc říjen letos naděluje energii č. 3.

Trojka nám přinese v říjnu vysokou mentální energii. Rozvíjí logické uvažování, bystrou inteligenci, dodává originální myšlení, bohatou představivost, tvořivost a otevřený přístup k životu. Trojka nám lidem přináší zvýšenou komunikaci a potřebu být více ve společnosti druhých lidí.

V říjnu budeme mít potřebu naučit se novým věcem a otevřít se více sobě i okolí. Trojka v nás vyvolává touhu po nových zážitcích a plnění si svých životních potřeb a snů.

Během října je tedy vhodné věnovat pozornost rozvoji činorodé práce, společenským kontaktům a cestování. Věnujme se více svým zájmům a koníčkům, a také všemu co nám přináší do života radost. Na místě je tvořivá činnost, jako je např. kresba, psaní, hudba, zpěv, tanec, pohyb, veřejný projev, fotografování, malování mandal, keramika, ruční práce a vše, co vás nějakým způsobem baví.

Nastává čas, abychom se více otevřeli vůči svému okolí a využili bez obav své schopnosti komunikace, a potřeby být více ve společnosti stejně naladěných lidí, se kterými můžeme sdílet společně prožité okamžiky.

Kromě toho, se nám do života nyní během října mohou na čas vrátit zpět nevyřešené citové záležitosti z minulosti, a tak je potřeba je opět zpracovat a uzavřít.

Pozor si dejme v říjnu na nadměrnou kritiku a nervozitu, buďme vstřícní a nenechejme se druhými omezit. Naučme se lépe komunikovat se svým nitrem i druhými lidmi kolem, chovejme se k sobě navzájem s úctou a láskou a naučme se vážit si sami sebe. Projevme a vyjádřeme to, co v sobě nosíme, a to slovy či jinak neverbálně – úsměvem, pohlazením, objetím.

Krásný podzimní čas

Zuzana Světlana

 

ZNAMENÍ VÁHY

09/22/2018

 

„Žádný vztah není cíl, je to prostředek pro vyzrání dvou lidí ve vztahu spojených.“

Nastává čas Podzimní rovnodennosti, kdy dne 23. září Slunce vstupuje do znamení Vah, to bude zde letos pobývat do 23. října. Co nám přináší znamení Vah? V tomto čase bychom se měli zaměřit na životní rovnováhu, a hlavně ve vztazích všeho druhu. Pokud tedy máme obtíže ve vztazích, které dlouhodobě přetrvávají, pak právě je nyní vhodná doba ke změně našich postojů. Budeme více navedeni na to, být více k sobě i druhým upřímnější a budeme mít potřebu projevu opravdových vnitřních citů a pocitů.
Znamení Váhy symbolizují rovnováhu, karmu a spravedlnost. Jsou spojovány se smlouvami všeho druhu, s právem, soudem, spoluprací, spory, ale také s krásou, uměním, estetikou, designem, módou a životním stylem. Pozor na nerozhodnost, dejte si raději čas a zvažte všechny možnosti, které se vám nyní nabízejí.
Snažme se tedy v tomto čase, kdy na nás působí sluneční znamení Vah rozvíjet každý sám na sobě následující kvality:

• Uvědomme si, že každý vztah je pro nás zrcadlem, který nám ukazuje pravdu o sobě.
• Přes partnerství s druhými lidmi hledáme sami sebe.
• Každý náš nepřítel může být naším učitelem, popřemýšlejme, proč je zde a co nám chce zrovna ukázat.
• Mějme nyní snahu k usmíření s celým svým okolím, odpusťme sobě i druhým a urovnejme všechny spory.
• Projevme ohleduplnost, diplomacii a buďme otevřeni kompromisu, vyhneme se tak konfliktům.
• Uvědomme si, že vše co děláme, má vždy dvě strany mince – klady i zápory. Vše dobré i zlé se nám jednou vrátí.
• Obklopme se nyní hezkými věcmi, uměním a romantikou.
• Obnovme svůj šatník elegancí a vkusným kouskem oblečení. Důležitá je také přitažlivá vůně či šperky, třeba i z minerálů.
• Oddejte se poslechu příjemné hudby a dopřejte si kvalitu ve stravě i péči o své tělo a duši.

Krásný podzimní čas
Zuzana Světlana

 

Životadárná energie Reiki

09/04/2018

Pro určité lidi je Reiki jednou z alternativních léčebných metod, pro někoho je to meditační technika, ale zároveň i způsob života. Reiki může pomoci ukázat cestu k uvolnění, klidu a harmonii. Název pochází ze slov „rei“, což znamená životodárný či všudypřítomný, a „ki“, které označuje energii či sílu. Přeložit tento termín je tedy možné jako „životodárná energie“. Bylo by mylné domnívat se, že Reiki je spjato s určitým náboženstvím.

Na počátku je však třeba připustit existenci i něčeho mimo běžné vnímání, něčeho nehmotného, jehož je Reiki součástí. Tradiční Reiki je prastaré umění léčby znovuobjevené v 19. století japonským duchovním Mikao Usui. Do naší republiky se tato meditační technika dostala v 90. letech minulého století. Podstatou celého systému je práce s univerzální energií a vedení k harmonizaci této energie ve všech aspektech našeho života. Pomocí Reiki lze harmonizovat vztahy k blízkým a k příbuzným, vytvářet pevné rodinné zázemí, rozvíjet intuici, nacházet a rozvíjet svůj talent a probudit cítění a vnímání.

Životadárná energie je tu stále s námi, naplňuje nás a proudí v nás cestou energetických drah. Pokud je vše tak, jak má, energie volně proudí tělem a neprojevují se nemoci. Pokud by se k nám nějaká nákaza přiblížila, tělo by se jí dokázalo bránit a nenechalo by nemoc propuknout. Ve skutečnosti však bývá situace jiná. Energie tělem neproudí do všech míst a zvyšuje se šance pro výskyt nemocí, které nás ohrožují. Pokud tedy systému člověka chybí energie nebo informace, je zapotřebí tyto nezbytné prvky dodat. Toto se děje předáváním energie Reiki, které je možné mimo jiné přikládáním rukou na místa na lidském těle.

Ten, kdo se naučí s Reiki pracovat, dokáže najít právě ta místa, kde se energie nedostává, a rozproudit ji. Zablokování energie souvisí totiž s myslí jedince, s jeho veškerými nahromaděnými a neodžitými situacemi a negativními emocemi. Pomocí Reiki lze podpořit vyléčení různých onemocnění, nejen fyzických, ale i psychických. V žádném případě se však nesnaží o nahrazení běžné lékařské péče, nestanovuje diagnózu, ale spíše běžnou léčbu doplňuje.

 

Více se dozvíte na seminářích REIKI

 

 

ZÁŘÍ Z POHLEDU NUMEROLOGIE

08/30/2018

Pojďme nahlédnout ještě do měsíce srpna, který mnoha z nás přinesl nový vítr do plachet, nové začátky, poznatky, příležitosti a inspiraci spolu s nezávislostí a seberealizací.

Nyní zde máme již devátý měsíc v roce a v září vládne citlivá energie čísla 2.

Dvojka nám přináší potřebu vzájemné spolupráce, laskavé vlídné zacházení, úctu k sobě i druhým, citlivost a něhu. Věnujme čas a pozornost důležitosti mezilidských vztahů, naplňme touhu sdílet s druhými a potřebu podílet se na společných úkolech. Nebojme se být si vzájemně nápomocni.

Přitom využijme svou schopnost naslouchat své intuici, empatii a diplomacii, která nám napomůže lépe vycházet sám se sebou i s okolím.

Na povrch mohou vystoupit naše city a emoce.

Abychom se vyhnuli přemíře stresu, pak ve svém volném čase se věnujme sami sobě, tak jak nejlépe umíme, ponořením se do klidu, při procházce přírodou, relaxaci či meditaci. Čas bude příznivě nakloněn k tomu, abychom naslouchali své duši, dovedli si udělat jasno ve vztazích, snažili se žít s mírem, láskou a s citlivou ohleduplností k sobě i druhým, či nalezli nové vztahy. Nezapomeňme na své hranice a pokud schází, tak je nastavme!

Pozor si dejme na svou zranitelnost, pasivitu, zvýšenou citlivost, závislost na druhých lidech a přehnané emoce.

Mějme se rádi, krásné září všem!

Zuzana Světlana

www.oazaduse.cz

 

Zajímá vás, jaké energie na nás působí po celý letošní rok 2018?

Jaká témata máme vědomě prožívat? Jak jste na tom, podařilo se vám zadání naplnit? Pro zopakování je zde odkaz na můj článek ze začátku roku:

https://www.oazaduse.cz/uvod/rok-2018-ocima-numerologie/

 

 

Kalendář zdraví podle TČM

ZÁŘÍ – slezina a slinivka

08/27/2018

 

V měsíci září nastává období zklidnění přírody i nás samotných. Po teplých dnech přichází více těch chladnějších a s tím i doba sklizně a niternějšího zamýšlení. Podle čínské medicíny jsou v tomto období nejvíce oslabeny orgány slezina a slinivka.

Z pohledu čínské nebo řekněme spíše z pohledu celostní medicíny jsou slezina a slinivka významnými orgány. Slezina se podílí na obranyschopnosti našeho organismu. Pokud jsme náchylní například na virová onemocnění, značí to energetické oslabení nebo poruchu právě sleziny. Podílí se také na naší vitalitě a chuti do života. Slezina je úzce provázaná se slinivkou, která je důležitým prvkem nejen v trávení, ale má na starosti také všechny sliznice. Symbolizuje lásku, se kterou máme přistupovat k životu.

 

Jak se oslabení slinivky a sleziny projeví?

Mezi typické projevy patří starostlivost, nadměrné přemýšlení nad problémy bez vyhlídky řešení, tvorba oparů, porucha zažívání, nadýmání, náchylnost k modřinám, únava, snížená imunita nebo i snaha poučovat. Extrémní chuť na sladké nebo naopak absolutní nechuť na sladká jídla.

 

Jak se dostat do rovnováhy?

Číňané věřili, že vyváženost chutí a stravy je zásadní pro zdraví a psychickou rovnováhu.

Doporučuje se vyhnout bílému cukru a bílé mouce, zmrzlině, čokoládě, živočišným tukům, přepalovaným jídlům a alkoholu. Je vhodné se také v tomto období vyhýbat vlhkému prostředí, jako sauna nebo pára.

Naopak je potřeba do svého jídelníčku zařadit vše, co je přirozeně sladké a to, co nám příroda nyní nabízí. Také pobyt na čerstvém vzduchu a denním světle pomůže zharmonizovat oba tyto orgány.

Z obilovin jsou vhodné jáhly a sladká rýže, ze zeleniny vše, co je žluté, kulaté a co roste nad zemí – dýně, brambory, kukuřičný klas nebo cibule. Čínská medicína také doporučuje k posílení sleziny a slinivky kombinaci obilovin, nejlépe rýže a luštěnin přirozeně sladké chuti. Výborná je např. dýňová polévka.

Zdroj: https://www.facebook.com/irca.vesela

 

Cvičení, jak posílit slinivku, slezinu:

https://youtu.be/jlxyFPoIAGQ

https://youtu.be/VywPOPJKbrw

 

Doporučuji

v tomto období také svíčku Mandalová svíčka - element ZeměSvíčka je zaměřena právě na vyladění elementu  Země a orgánů a meridiánů: žaludek, slinivka, slezina, a to buď samostatně anebo v kombinaci použití aroma oleje ZEMĚ – směs olejů pro posílení imunity a prvku Země.

  

 

 

Slunce ve znamení Panny

08/23/2018

 

„Pracuji, jsem realista, rád plánuji, sloužím jiným a starám se o své zdraví!“

 

Dnešní den 23. srpna vstoupilo letos Slunce do astrologického znamení Panny a pobude tam do 23. září.

Po velmi ohnivém znamení Lva vstupujeme všichni do živlu země, kde je potřeba věnovat péči hmotným věcem, naší stabilitě, tvořivosti a kreativitě. Znamení Panny vládne planeta komunikace – Merkur, která propojuje v nás praktičnost a inteligenci.

Vládne zde pořádek, důkladnost, přesnost, metodika a skromnost. Další charakteristikou je služba druhým, spolehlivost a péče o zdraví.

Lidé narození v tomto znamení si uvědomují svou závislost na silách přírody. Během svého života se učí střízlivosti, věcnosti a být efektivní, také jsou často manuálně zruční a hospodární.

Snažme se tedy v tomto čase rozvíjet každý sám na sobě tyto vlastnosti.

Tématem tohoto měsíce by měl být úklid svého prostředí, očista těla i duše.

 • Vykonejte si pořádek ve svém životě a udělejte osobní inventuru.
 • Zanalyzujte, co v předchozích měsících jste prožili a najděte cestu, jak napravit chyby, kterých jste se dopustili, ať už na sobě či druhých.
 • Přestaňte slibovat.
 • Začněte plánovat a efektivně hospodařit se svým časem.
 • Neplýtvejte energií na ničem ani nikom.
 • Věnujte pozornost péči o zdraví, začněte se pravidelně hýbat i věnovat čas relaxaci. Kolik práce - tolik odpočinku.
 • Odlehčete stravu, nepřejídejte se.
 • Můžete zvolit i cestu očisty či půstu.
 • Zanechte kouření a odstraňte závislosti na nezdravých potravinách.
 • Snažte se zbytečně neutrácet a být hospodární.
 • Zajděte si preventivně k lékaři.
 • Věnujte pozornost úklidu domova, pracovního místa, stolu a zbavte se všech zbytečností.
 • Přebytek a nepotřebné věci můžete věnovat či prodat. Recyklujte.
 • Nyní je čas zapojit se do charity či dobročinnosti.
 • Kritika a pomluvy ať jdou stranou.
 • Zbavte se nepříjemných zlozvyků.

Panna je symbolicky spojena s bytostí Panny Marie, která vyzařuje čistotu, plodnost, pokoru a sílu. V této době můžete velmi vnímat její přítomnost ve svých životech, a pokud ne, tak stačí si ji zavolat k sobě, ať nás vede a podpoří.

Vyberte si z naší nabídky harmonizačních produktů - svíček, které vám mohou být velmi dobrým pomocníkem.

Více najdete: ZDE

 

 

Portál Lví brána

 

SUPER ENERGETICKÝ POSUN - 8:8 LVÍ BRÁNA – OTEVŘENA OD 26. ČERVENCE DO 11. SRPNA

Kosmická energie se navýšila a byla po několik týdnů cítit velmi intenzivně – mnoho lidí se cítí vyčerpaně, s otázkou, kolik toho ještě vydrží.

Tato vysoká energetická frekvence se nachází v bodě obratu, který vyvrcholí 8. srpna během slunečního průchodu skrze konstelaci Lva, v souvislosti se spojením mezi hvězdou Sirius, Velkého Centrálního Slunce, Zemského Slunce, Zemského mřížkového bodu, Pásu Orionu a Velké Pyramidy v Gíze. Zde začneme vnímat, že se život opět usazuje do více uvolněné a zvládnutelné úrovně.

Lví Brána se aktivuje, když Země a Slunce přijdou do vyrovnání se Siriem, který je mnohem větší a zářivější než Zemské Slunce a je rozpoznán jako “Spirituální Slunce“.

Pradávní pozorovatelé hvězd věřili, že díky tomu že Sirius a slunce vychází a zapadá v přibližně stejném okamžiku, společné teplo způsobuje na mnoha místech na Zemi extrémní počasí. Toto je důvod, proč za posledních několik dnů mnoho oblastí očekává lámání rekordů nejteplejších dnů v historii.

Každý rok 26. července se slunce, země a Sirius přemísťují na konkrétní body na obloze vytvářejíce otvor mezi fyzickými a spirituálními světy. 8.srpna dosáhne toto vyrovnání svého nejvyššího bodu. Tato brána je známa jako “8:8 Lví Brána“ a díky jejímu vyvrcholení 8.srpna ve Lvu je symbolizována lvem.

Sirius vychází každý rok uprostřed léta a je spojován s novými začátky, novými vhledy, novým světlem, novým uvědoměním a novým myšlením a přináší s sebou nové úrovně vědomého probouzení.

Přívaly světelných vln vyzařujících ze Siria nesou příliv božské moudrosti a vyspělého vědění z vyšších sfér (známých jako vzestoupené světelné kódy) které vtékají na naši planetu a když jsou našimi energetickými těly integrovány, probouzí naše vědomí a aktivují naši DNA.

Když je tento energetický portál otevřen, paprsky ze Siria infiltrují planetu Zemi a pomáhají urychlovat náš osobní a spirituální rozvoj.

Spojení mezi Siriem a sluncem zintenzivňuje tuto energii tím, jak každý z nich vyzařuje silné a vysoké vibrace. To obdarovává Zemi jedinečnou možností (známou jako “hvězdná brána“) absorbovat energii ze dvou nejjasnějších supernabitých hvězdných těles na naší obloze.

Hvězdná brána je portálem, který dovoluje rychlé cestování mezi dimenzemi dvou vzdálených míst ve vesmíru. Je to období životně vyhrocených a transformačních událostí, které nás nutí přestat věci oddalovat a pracovat rychle k uskutečnění našich cílů a snů. Je známé jako prospěšné období, kdy se naše plány, které jsme se pokoušeli uskutečnit stávají rychle a lehce realitou.

Červenec a srpen jsou vysoce transformačními měsíci díky cyklu zatmění který započal 13.července a má skončit 11.srpna. Také Merkur je ve stejný den kdy se otevírá Lví brána retrográdní, následující den je úplňkové zatmění měsíce a akumulace všech těchto energií má na nás hluboký dopad.

Energie Lví Brány je propojena se středem srdce a je symbolizována ženskou odvahou, vyjádřením a silou.

Je zřejmé, že nám pomáhá připravit se na další kapitolu našich životů emočně, fyzicky a spirituálně.

Účinky této energie se pravděpodobně projeví jako známky navýšené stísněnosti, podrážděnosti, frustrace, netrpělivosti, letargie a zapomínání také díky tomu, že se blížíme k hlavní křižovatce v našich životech – a kde už není cesty zpět. Jak překročíme práh 8.srpna, budeme dělat důležitá rozhodnutí o důležitých aspektech našich životů, takže portál Lví Brány opravdu je stadiem “před a po“, ve kterém se naše životy mohou změnit k nepoznání.

Tento portál dokáže otevřít a vyživit naši srdeční čakru a přinést hmatatelnou energetickou vlnu vyplněnou nepodmíněnou láskou k těm, kteří jsou otevřeni a ochotni ji přijmout.

Číslo osm je spojováno s kreativitou, harmonií, hojností, vyrovnáním, silou a materiálními odměnami a pokud je toto číslo položeno, stává se symbolem nekonečna.

To znamená, že se nacházíme ve stádiu, kde máme jedinečnou příležitost obdržet příliv spirituální moudrosti, která nabízí nekonečné možnosti a zdroje vytvořit a zachovat prosperující život plný hojnosti. Proto je toto rozhodně čas, kdy převzít kontrolu nad tím co chceme a vášnivě vložit naše záměry do činů.

Je to také doba pro očistu a propuštění všeho, co již není v souladu s našimi autentickými já – takže, špatné návyky a cokoliv co je v našich životech destruktivní, zahrnujíce posedlosti, opakující se myšlenkové vzorce a toxické vztahy se přirozeně rozpadnou. Abychom tomu pomohli, musíme se zaměřit na propuštění závislostí k lidem, majetkům nebo situacím, které způsobili trauma a turbulence, abychom mohli přetvořit staré vzorce chování a přesunout se ke krásným spojením s láskyplnými autentickými dušemi.

Pak můžeme začít žít život, ke kterému jsme se zrodili – vyplněný krásnými zážitky, které se dotýkají a obohacují každou část naší mysli, těla a duše.

K aktivaci a absorpci těchto světelných kódů je doporučeno meditovat v tomto období každé ráno a večer k udržení harmonické vibrace, abychom byli schopni rezonovat a přitahovat cokoliv, co doufáme obdržet.
Udržujte se po většinu času v klidném stavu mysli, vizualizujte vlny zářící energie proudící z nebe a vstupující do našich energetických a fyzických těl skrze korunní čakru.

Když se naše božské světlo plně aktivuje, probudíme naše jedinečné dary a schopnosti dosáhnout na svůj nejvyšší potenciál tady na zemi.

Zdroj : Alex Myles
https://www.elephantjournal.com/

Překlad: Taunia 
www.slunecnabrana.eu

Tento článek lze šířit nekomerčním způsobem v originální formě s uvedením autora a překladatele a aktivním odkazem na stránkywww.slunecnabrana.euwww.martinachristova.eu a všemi dalšími uvedenými aktivními zdroji, včetně této poznámky.

 

 

Kdo je Vnitřní dítě a proč potřebuje vaši péči?

  

 

Abychom se se sebou samým cítili v harmonii a sebelásce, především je potřeba věnovat prostor svému Vnitřnímu dítěti. To je ta část v nás, která potřebuje láskyplné objetí, něhu, pozornost a hravou bezstarostnost.

Vzpomeňte si na dobu, kdy jste byli sami dětmi. Jak s vámi bylo zacházeno, tak zacházíte pak sami se sebou, když vyrostete. Přijali jste spoustu vzorců a své postoje i myšlenky je na čase proměnit.

Vybavuje se vám nevlídné chování rodičů k vám, pocity emocionální bolesti, které jsme roky v sobě potlačovali ve formě vzteku. Časté deprese a úzkosti později v dospělosti mohou být příčinou prožité bolesti v dětství.

Tak, jak jsme si kdysi moc přáli, aby se s námi zacházelo v dětství, tak se musíme naučit zacházet sami se sebou v dospělosti. Naším úkolem je stát se sám sobě takovým dospělým, kterého jsme tehdy potřebovali. Jediný, kdo je dnes schopen našemu vnitřnímu dítěti doplnit jeho chronický emocionální dluh, jsme my sami.

Naučme se sebou samým zacházet vlídně a laskavě. Udělejte si prostor na Meditaci objetí:

„Zavřete si oči, postupně zklidněte svůj dech, přichází k vám bytost Panny Marie a Archanděl Gabriel, který vyživuje svou péčí a laskavostí každý kousek vašeho Já. Nechejte prostoupit z vašeho srdce léčivou energii do celého těla až do pocitu jako byste leželi v peřince z lehounkých peříček. Odpočívejte a přijímejte tuto láskyplnou výživu.“

NĚCO O DĚTECH

Dítě, které je nadměrně kritizováno, se naučí odsuzovat.
Dítě, které je bito, se naučí prát a být agresivní.
Dítě, které je vystavováno posměchu, se začne stydět.
Dítě, které je ponižováno, ztrácí sebedůvěru.
Dítě, které se setkává s tolerancí, se snáze učí trpělivosti.
Dítě, které je chváleno, získá sebedůvěru.
Dítě, s nímž se hraje rovná hra, se naučí spravedlnosti.
Dítě, které je obklopeno přátelstvím, se naučí laskavosti.
Dítě, které prožívá pocit bezpečí, se naučí důvěřovat.
Dítě, které je milováno, je schopno lásky.

O motýlu

 Motýl Lásky

Motýl je pro nás symbolem transformace, vývoje duše, svobody a tvořivosti. Přináší nám kreativitu, radost a barvy. Motýl je nádherný průsvitný tvor, jenž poletuje přírodou a přináší radost do našich srdcí. Představuje rychle se měnící prvek vzduchu a jeho pohyb je vždy ladný. Připomíná nám, abychom nebrali život příliš vážně, vzchopili se a pokračovali. Učí nás, že růst a transformace nemá být pro nás traumatickou událostí a zkušeností, naopak může to být i radostné. Motýli nám přinášejí poselství stejně jako Andělé či Archandělé.

Co je za tím?

Transformace začíná tím, že v nás Vesmír vzbudí touhu po něčem lepším, než žijeme. Máme potřebu změny, procházíme stejně jako motýl procesem růstu, zrání a pádu. Nastává čas opuštění starého, vzdáváme se přežitého a měníme přístup ke svému životu i k sobě samému. V této době mohou být často naše životy pro nás velmi nepříjemné. Jsme okolnostmi vedeni k tomu ukončit přežité, opustit místo, vztahy a situace. Změnit roli, kterou jsme dosud hráli a přijmout nové role. S tím také přichází vnitřní svoboda a my se opět cítíme spokojeně.

Motýli mají pár velkých složených oválných očí tvořených tisíci samostatných čoček. Mohou vidět jasné obrázky a vnímají i ultrafialové vlnové délky světla. Přinášejí nám lidem jasnovidné schopnosti.

Abychom mohli využívat léčivou sílu motýla, je potřeba si všímat a sledovat své postavení v cyklu vlastní transformace. Stejně jako motýl, i my se neustále nacházíme v určité životní fázi vývoje. Na počátku můžeme být:

1) ve fázi vajíčka, které je počátkem všeho. Je to období zrození myšlenky, která se dosud nerealizovala.

2) Fáze larvy je bodem, ve kterém je potřeba se rozhodnout a přetvořit myšlenku do hmotné podoby.

3) Fáze kukly zahrnuje přesun do svého nitra, kde máme potřebu rozvíjet a podporovat své projekty a záměry.

4) Na konci opouštíme kuklu a nastává zrození, kdy máme potřebu konečně sdílet a podělit se o své dokončené záměry s ostatními. Vyjdeme do světa a to v celé své barevnosti, kráse a radosti.

Podíváte-li se zblízka na to, co se vás motýl snaží naučit, uvědomíte si, že to je nikdy nekončící cyklus vlastní transformace. Když objevíte, jakou fází právě procházíte, spatříte kreativitu a léčivou sílu motýla.

Příznaky transformace 

- 51 symptomů spirituálního probuzení

1. Změna spánkových vzorců: nervozita, horká chodidla, přerušovaný spánek
Pocit únavy po probuzení a ospalost během dne. Trojitý spánkový vzorec se vyskytuje u mnoha lidí: spíte asi 2-3 hodiny, probudíte se, spíte dalších pár hodin, opět se probudíte, a opět usnete. U některých lidí se návyky mění. Můžete potřebovat méně spánku. Nedávno jsem zažila obrovské energetické vlny proudící do mého těla z korunní čakry. Je to příjemné, ale potom nemohu dlouho usnout.

Rada: Zvykněte si na to. Smiřte se s tím a nebojte se, že nebudete mít dostatek spánku. Budete schopni to přes den zvládnout, pokud se soustředíte jen na to, co právě potřebujete. Můžete požádat své Vyšší já, aby vám poskytlo pauzu a potom jste se v noci dobře vyspali. Když nemůžete hned usnout, využijte to třeba k meditaci, čtěte básně nebo si pište deník. Vaše tělo se novým vzorcům přizpůsobí.

2. Vjemy na hlavě: brnění, svědění, píchání, mravenčení na temeni nebo po páteři
Pocit, že energie vibruje na vrcholu hlavy, jako energetická sprcha, která stříká z hlavy. Také pocit proudící energie korunní čakrou. Může to být zažíváno také jako tlak na vrcholu hlavy, jako by někdo tlačil prsty do středu vaší hlavy. Jak jsem zmínila v bodě 1, zažívala jsem obrovské přílivy energie přes korunu. Dříve jsem cítila tlak, jako by má hlava byla v jemném svěráku. Jeden člověk řekl, že mu vstávaly vlasy a jeho tělo bylo pokryto husí kůží.
Rada: Není to nic znepokojivého. Zažíváte otevírání se korunní čakry. Tento pocit znamená, že se otvíráte příjmu božské energie.

3. Náhlé vlny emocí
Okamžitý nával pláče. Pocit náhlého vzteku nebo smutku, bez nějakého většího impulzu. Nevysvětlitelná deprese. Pak velké štěstí. Emocionální horská dráha. Často dochází k tlaku nebo nahromadění emocí v srdeční čakře - uprostřed hrudi.
Rada: Přijměte své pocity, jak přichází a nechte je plynout. Zaměřte se na srdeční čakru a prociťte emoce. Nechte je, ať se rozšíří ven do celého těla, dýchejte zhluboka, z břicha do hrudníku. Nesměrujte své emoce na jiné lidi. Čistíte si minulost. Pokud chcete, aby vám někdo pomohl, řekněte nahlas, že máte v úmyslu uvolnit všechny tyto staré záležitosti a požádejte svou Vyšší moc, aby vám pomohla. Buďte rádi, že vaše tělo uvolňuje tyto emoce a nedrží je uvnitř, kde mohou škodit. Jeden zdroj tvrdí, že deprese souvisí s uvolňováním vztahů s lidmi, prací, atd., které nám a našim frekvencím již neodpovídají. Když cítíme vinu při uvolňování těchto vztahů, deprese nám pomáhá tu bolest léčit.

4. Zdá se, že se vracejí staré "záležitosti", a lidé (nebo jejich dvojníci), se kterými je potřebujete vyřešit, se objevují ve vašem životě.
Témata na dokončení. Nebo možná potřebujete projít těmito tématy, abyste si uvědomili cenu sebe, hojnosti, kreativity, závislostí atd. A tak se vám objevují v životě zdroje nebo lidi, které potřebujete, aby vám tím pomohli projít.

Rada: totéž jako u bodu 3. Nenechte se zatáhnout do analýzy těchto témat. Jejich přílišné zkoumání vás prostě vrací zpět do bludných kruhů, a budete do nich stále více zapadat. Sežeňte si profesionální pomoc, pokud potřebujete a projděte tím. Nepokoušejte se jim vyhnout nebo se od nich oddělit. Přijměte, cokoliv přijde, a děkujte, že vám to pomohlo posunout se vpřed. Poděkujte Vyšší moci za to, že vám dala příležitost tyto věci uvolnit. Pamatujte, nechcete, aby tyto problémy uvízly ve vašem těle.

5. Změny váhy
Často přibíráme proto, že mnoho strachů, které jsme potlačili, se nyní vynořuje na povrch, aby byly vyléčeny. Reagujeme tím, že si budujeme obranu. Také se pokoušíme se uzemnit nebo vytvořit polštář proti rostoucím frekvencím v těle.
Rada: Nevzrušujte se, ale prostě to akceptujte jako symptom toho, kde nyní jste na své duchovní cestě. Shodíte nebo přiberete, až budou všechny vaše strachy integrovány. Uvolněte svoji úzkost. Pak pro vás může být snazší zhubnout/přibrat. Cvičte. Před jídlem zkuste toto: posaďte se ke stolu na příjemném místě. Zapalte svíčku. Radujte se z toho, jak je jídlo pěkné. Dejte si svoji dominantní ruku na srdce a jídlu požehnejte. Řekněte svému tělu, že jídlo použijete pro bohatou výživu, ale že jídlo nepoužijete k naplnění svých emocionálních hladů. Pak mávněte rukou nad jídlem zleva doprava a požehnejte mu. Možná si povšimnete, že jídlo je pocitově teplé, i když je studené. Také jsem si povšimla, že když žehnám jídlu, tolik nejím. Další věcí, kterou můžete udělat, je být při jídle přítomný - nedívejte se přitom na televizi, nebo nečtěte.

6. Změny ve stravovacích návycích: podivné chutě
Někteří lidé zjišťují, že nemají tak velký hlad, jako dříve, nebo mají větší.
Rada: nepopírejte, co vám tělo říká, že potřebujete. Pokud si nejste jistí, zkuste svalově otestovat, než si zvolíte jídlo, abyste věděli, co vaše tělo chce. Zkuste také požehnat jídlu jak popsáno v bodě 5

7. Netolerance k jídlu, alergie, které jste nikdy předtím neměli
Jak se stáváte spirituálnějšími, jste citlivější na vše kolem vás. Vaše tělo vám řekne, co již nemůže tolerovat, a zbavuje se toho, co vám již neslouží. Můžete se čistit od toxinů. Někteří lidé mají v ústech často bílý povlak, jako běžci po skončení závodu.
Rada: Tento povlak lze odstranit 2 polévkovými lžícemi olivového oleje převalovaného v ústech 10-15 minut (nepolykejte), pak ho vyplivněte do záchodu - ne do dřezu. Vyčistěte si zuby, pak kartáček očistěte.

8. Zesílení smyslů

Zvýšená citlivost
8a. Zrak: rozmazané vidění, mihotající se předměty, vidění zářivých částic, aury kolem lidí, rostlin, zvířat a předmětů. Někteří lidé vidí dříve pevné předměty jako průhledné. Když zavřete oči, nevidí tmu, ale červeně. Můžete také vidět geometrické tvary nebo jasné barvy a obrazy, když jsou oči zavřené. Barvy vypadají živější - obloha může vypadat jasně modře, nebo tráva neskutečně zeleně. Často vidím mřížky na zemi. Jak se stanete citlivějšími, můžete vidět tvary nebo obrysy ve vzduchu, obzvláště když je místnost téměř temná. Když máte oči zavřené nebo otevřené, můžete vidět bílé tvary ve svém periferním vidění (to jsou vaši průvodci).
Rada: vaše vidění se mění mnoha způsoby - zažíváte nové způsoby vidění. Buďte trpěliví. Ať děláte cokoliv, nebojte se. Mlhavé vidění lze zmírnit zíváním.

8b. Sluch: silnější nebo slabší. Kdysi jsem si myslela, že budu muset sjet ze silnice, kvůli bolestivě zesílenému zvuku mých pneumatik na dálnici. Dalšími symptomy jsou slyšení šumu v hlavě, bzučení, zvonění, hudby, cinkání, někdo slyšení šumění vody. Jiní mají to, čemu se říká sluchová dyslexie - ne vždy rozpoznáte, co lidé říkají, jako by již nemluvili vaším jazykem. Někteří slyší podivné hlasy ve snech. Můžete požádat archanděla Michaela, aby se o situaci postaral. Není se čeho bát.
Rada: Vzdejte se tomu. Nechte to projít. Poslouchejte. Vaše uši se adaptují na nové frekvence.
8c. Silnější vjemy pachu, doteku nebo chuti. Povšimla jsem si, že nyní dokážu cítit a chuťově rozeznat nepříjemné, chemické přísady v některých potravinách. Jiné potraviny mohou chutnat naprosto skvěle. U některých lidí je toto posílení smyslů jak příjemné, tak je to odrazuje. Můžete dokonce občas cítit vůni květin. Mnozí mystici ji cítili. Užijte si to.

9. Kožní vyrážky
Vyrážky, boláky, akné a další. Vztek vytváří vyrážky kolem úst a na bradě. Měla jsem extrémní zánět kůže po několik měsíců, doprovázející léčby epizody z mé minulosti. Když jsem téma zpracovala, nemoc zmizela.
Rada: můžete vylučovat toxiny a uvolňovat emoce. Když je třeba něco uvolnit a pokoušíte se to potlačit, vaše pokožka to vyjádří za vás, dokud emoce nezpracujete. Vyřešte to.

10. Zážitky silné energie, které vás nutí vyskočit z postele
Následují období letargie a únavy. Únava obvykle následuje po velkých posunech. Je to čas integrace, takže si ho dopřejte.
Rada: následujte druh té energie. Nebojujte s tím. Buďte k sobě jemní. Zdřímněte si, když jste unavení. Napište před spaním povídku, pokud máte příliš energie na spánek. Využijte onoho typu energie.

11. Změny v modlitbě nebo meditaci
Nemáte stejné pocity jako dříve. Neprožíváte stejně kontakt s Duchem. Obtíže se soustředěním.

Rada: Můžete být nyní ve stálejším a stabilnějším kontaktu s Duchem a vjemy se mohou proto měnit. Přizpůsobíte se těmto novým pocitům. Nyní většinu času uvažujete a jednáte v partnerství s Duchem. Možná méně meditujete.

12. Návaly energie
Z ničeho nic jste zahřátí od hlavy po paty. Je to mžikový vjem, ale nepříjemný. Naopak někteří lidé cítí nevysvětlitelný chlad. Nedávno jsem zažila vlny nebo proudy energie, které skrze mne procházely. Někdy je energie tak intenzivní, že když se dostane do mého těla, cítím menší závratě. Ale když si myslím, že ta energie je božská a nechám odejít strach, cítím se báječně a těším se z toho zážitku. Pokud pracujete s energií, možná jste si povšimli, že teplo procházející vašima rukama se obrovsky zvýšilo. To je dobře.
Rada: Jestliže vám to vadí, požádejte Vyšší moc, aby teplotu trochu snížila, je-li to v souladu s vaším a nejvyšším dobrem.
 
13. Rozsah fyzických projevů
Bolesti hlavy, zad, krku, chřipce podobné příznaky ("vibrační chřipka"), zažívací problémy, svalové křeče, rychlý tlukot srdce, bolesti na hrudi, změny v sexuálních touhách, otupělost nebo bolesti končetin nebo mimovolné tělesné pohyby. Některým z nás se dokonce vrátily staré nemoci z dětství, aby se uzdravily.
Rada: Vyhledejte lékařskou pomoc, pokud ji potřebujete! Pokud jste určili, že to není třeba, relaxujte a vězte, že je to jen dočasné.

14. Vypadáte mladší
Hurá! Jak čistíte emocionální záležitosti a uvolňujete omezující víru a břemena z minulosti, jste opravdu lehčí. Vaše frekvence je vyšší. Milujete se a žijete více. Začnete připomínat dokonalou bytost, kterou opravdu jste.

15. Živé sny
Někdy jsou sny tak skutečné, že se probudíte zmatení. Můžete mít dokonce lucidní sny, ve kterých sen řídíte. Mnoho snů může být mystických nebo mohou obsahovat zprávy pro vás. A v některých snech prostě víte, že se vám to nezdá - že to, co se děje, je nějak skutečné.
Rada: Vzpomenete si, co je pro vás důležité na zapamatování. Nevynucujte nic, především se nebojte.

16. Události, které zcela změní váš život
Smrt, rozvod, změna práce, ztráta domova, nemoc a další katastrofy - někdy několik najednou! Jsou to síly, které vás nutí zpomalit, zjednodušit, změnit, přezkoumat, kdo jste a co pro vás váš život znamená. Síly, které nemůžete ignorovat. Síly, které způsobí, že uvolníte své vazby. Síly, které probudí vaši schopnost milovat a soucítit.

17. Přání zbavit se omezujících modelů, vyčerpávající práce, spotřebního životního stylu a negativních lidí nebo situací.
Cítíte nutkavou potřebu "najít se" a smysl svého života - a to hned! Chcete být kreativní a svobodní, abyste se stali skutečně sami sebou. Můžete cítit, že jste přitahováni k umění a přírodě. Chcete se zbavit věci a lidí, které vám již neslouží.
Rada: udělejte to!

18. Emocionální a duševní zmatek
Pocit, že potřebujete svůj život srovnat - je v nepořádku. Ale zároveň se cítíte chaoticky a neschopni se soustředit. Viz bod 45.
Rada: Naslouchejte svému srdci a poznáte svou cestu.

19. Introspekce, samota a ztráta zájmu o extrovertnější aktivity
Tato fáze přichází jako překvapení pro mnoho extrovertů, kteří se dříve považovali za společenské a aktivní. Říkají: "Nevím proč, ale nerad chodím ven, jako dříve".

20. Záchvaty kreativity
Dostáváte spoustu kreativních nápadů v různých oblastech.
Rada: Aspoň tyto inspirace zaznamenejte, protože Duch k vám mluví o tom, jak můžete naplnit svůj smysl života a přispět k uzdravení planety.

21. Pocit, že čas se zrychluje
Vypadá to tak, protože ve vašem životě došlo k tolika změnám jako nikdy předtím. Počet změn jako by stále rostl.
Rada: Rozdělení dne na různá setkání a časové úseky zvyšuje pocit zrychlování. Můžete čas zpomalit tím, že budete relaxovat a věnovat pozornost jen aktuálním věcem, nepředjímat, co je vpředu. Zpomalte a řekněte si, že máte spoustu času. Požádejte svoji Vyšší moc, aby vám pomohla. Udržujte soustředění na přítomné. Pokuste se plynout z jedné aktivity k druhé. Zůstaňte naladěni na svého vnitřního průvodce. Můžete také deformovat čas tak, že o to požádáte. Až se příště bude cítit ve spěchu, řekněte: "Čase, prosím, deformuj se, potřebuji o něco více času na...". Pak relaxujte.

22. Pocit, že se něco blíží
Existuje pocit, že se má něco stát, což může vytvářet úzkost.
Rada: Není se čeho bát. Věci se rozhodně dějí, ale úzkost jen vytváří více problémů. Všechny vaše myšlenky - pozitivní nebo negativní - jsou modlitby. Není se čeho bát.

23. Netrpělivost
Víte to, ale někdy si nemůžete pomoct. Chcete se setkat s tím, co se zdá, že vám míří do cesty. Nejistota není příjemná.
Rada: Naučte se žít s nejistotou, nic nepřijde, dokud nejste připraveni. Netrpělivost je skutečně nedostatek důvěry, obzvláště důvěry ve svoji Vyšší moc. Když se soustředíte na přítomnost, zažijete zázraky - ano, i v dopravě.

24. Hluboká touha po významu, smyslu, spirituálním napojení a odhalení
Možná se u vás poprvé v životě projevuje zájem o spirituální věci. "Nenasytná touha". Materiální svět ji nemůže uspokojit.
Rada: Řiďte se srdcem a cesta se pro vás otevře.

25. Vnímáte, že jste jiní
Znepokojivý pocit, vše ve svém životě vnímáte nově a jinak, že jste nechali své staré já za sebou. Jste daleko úžasnější, než si dokážete vůbec představit. Přijde toho víc.

26. "Učitelé" se objevují všude s dokonalým načasováním, aby vám pomohli na vaší spirituální cestě
Lidé, knihy, filmy, události, matka příroda atd. Učitelé se mohou zdát být negativní nebo pozitivní, když jste uvězněni v polaritním myšlení, ale z transcendentní perspektivy jsou vždy dokonalí. Jen se potřebujete od nich něco naučit a jít dál. Mimochodem, nikdy nedostáváme více, než jsme schopni zvládnout. Každá potíž nám dává příležitost ukázat naše mistrovství tím, že ji zvládneme.

27. Nacházíte spirituální stopu, která vám dává smysl a "mluví k vám" na nejhlubších úrovních
Náhle získáváte perspektivu, o které jste nikdy předtím neuvažovali. Jste hladoví po poznání. Čtete, dělíte se s ostatními, pokládáte otázky a jdete do nitra, abyste objevili více o tom, kdo jste a proč tu jste.

28. Procházíte rychle učením a osobními problémy
Cítíte, že vám to "dochází" celkem snadno.
Rada: Mějte neustále na paměti, že věci k vám přijdou, když jste připraveni být vyléčeni. Ne dříve. Vypořádávejte se s čímkoliv, co přijde, s odvahou a projdete problémy rychle.

29. Neviditelné bytosti
To je ošemetná látka. Někteří lidé mají pocit, že jsou obklopeni bytostmi v noci, nebo cítili, že se jich někdo dotýká nebo na ně mluví. Často se probudí vybuzení. Někteří také cítí, že jejich tělo vibruje. Vibrace jsou způsobeny energetickými změnami po emocionálním čištění.
Rada: To je citlivá záležitost, ale můžete se cítit lépe, když požehnáte své posteli a prostoru okolo, než jdete spát. Ujišťuji se, že jsem obklopena jen nejskvělejšími spirituálními entitami a že jsem vždy pod Boží ochranou. Někdy mne přesto přepadne strach a přivolám archanděla Michaela nebo Uriela. Netrestám se za to, že se někdy bojím. Odpouštím si, že nejsem vždy ve 3 ráno suverénní.

30. Předtuchy, vize, "iluze", čísla a symboly
Vidíte věcí, které pro vás mají spirituální význam. Vnímáte, jak se objevují "synchronní", pro vás významná čísla. Ve všem je poselství, pokud si na to dopřejete čas. Užívám si, že "dostávám zprávy". Jaká zábava!

31. Zvýšená integrita
Zjistíte, že nastal čas, abyste hledali a také říkali pravdu. Je pro vás důležité, abyste se stali autentičtějšími, více sami sebou. Možná budete muset říkat NE lidem, které jste se v minulosti pokoušeli utěšovat. Možná už nebudete tolerovat své manželství nebo práci, cokoliv, co vás nebere. Můžete také zjistit, že už se není kam schovat, nelze nic utajit. Ve všech vašich vztazích se stává důležitou poctivost.
Rada: Poslouchejte své srdce. Pokud vám vaše vedení říká, abyste něco nedělali, ozvěte se a jednejte. Řekněte "ne". Podobně ale musíte říct "ano" na to, kam vás to tlačí. Musíte riskovat, že ostatní nepotěšíte, kdy chcete dosáhnout spirituální suverenity.

32. Harmonie s ročním obdobím
Více se nalaďujete na roční období, fáze měsíce a přírodní cykly. Více si uvědomujete své místo v přírodě. Máte větší napojení na Zemi.

33. Elektrické a mechanické kolapsy
Žárovky, počítače i rádio vynechávají.
Rada: Povolejte své anděly, průvodce, aby to napravili nebo kolem přístroje vytvořili ochranné pole. Obklopte své auto modrým světlem. Zasmějte se tomu.

34. Zvýšená synchronista a mnoho malých zázraků
Hledejte jich co nejvíce.
Rada: Synchronicity vám říkají, že jdete správným směrem nebo činíte správné volby. Važte si těchto směrovek a nemůžete sejít z cesty. Duch používá synchronicity, aby s vámi komunikoval. Tehdy začnete prožívat denně zázraky, viz bod 30.

35. Zvýšené intuitivní schopnosti a změněné stavy vědomí
Myslíte na někoho a okamžitě se vám ozve. Více synchronicit. Náhlé vhledy do modelů nebo událostí z minulosti. Jasnovidectví, mimotělní zážitky a další parapsychologické fenomény. Zintenzivněná citlivost a vědění. Pochopení své podstaty a podstaty druhých bytostí. Channelování andělských a kristovských energií.

36. Komunikace s Duchem
Kontakt s anděly, duchovními průvodci a dalšími božskými entitami. Channeling. Zdá se, že stále více lidí dostává tuto příležitost. Cítíte inspirace, přijímání informací, které můžete zachytit psanou formou, malováním, v myšlenkách, komunikací, tancem atd.

37. Pocit Jednoty se vším
Přímá zkušenost Celistvosti. Transcendentní vědomí. Jste zaplavováni soucitem a láskou k veškerému životu. Soucitné odpojení se nebo bezpodmínečná láska ke všemu vás povznáší na vyšší úrovně vědomí a radosti.

38. Okamžiky radosti a požehnání
Hluboký trvalý pocit míru a poznání, že nejste nikdy sami.

39. Integrace
Stáváte se emocionálně, psychologicky, fyzicky a spirituálně silnějšími a jasnějšími. Cítíte, jako byste byli ve spojení se svým Vyšším já.

40. Žijete, co je vaším smyslem
Víte, že konečně děláte to, proč jste přišli na Zemi. Objevují se nové dovednosti a dary, obzvláště léčebné. Vaše životní a pracovní zkušenosti se nyní sbližují a začínají dávat smysl. Konečně je všechny využíváte.
Rada: Naslouchejte svému srdci. Vaše touha vás dovede tam, kam musíte jít. Jděte do sebe a zeptejte se svého Vyššího já: "Co bych podle tebe měl dělat?" Sledujte synchronicity. Poslouchejte.

41. Pocit, že máte blíž k rostlinám a zvířatům
Některým lidem se nyní zvířata zdají být "lidštější", divoká zvířata jako by se méně bála. Rostliny reagují na vaši lásku a pozornost více než dříve. Některé pro vás mohou mít dokonce zprávu.

42. Vidění bytostí jiných dimenzí
Opona mezi dimenzemi je tenčí, takže to není překvapivé. Jen zůstaňte sebevědomí. Jste silnější, než si dokážete představit, takže se nebojte. Požádejte své průvodce, aby vám pomohli, pokud máte strach.

43. Najednou vidíte člověka i své blízké pravdivě, s jinými tvářemi -- minulý život nebo paralelní život.
 
44. Fyzická manifestace myšlenek a přání je rychlejší a účinnější
Rada: sledujte své myšlenky. Všechny myšlenky jsou modlitby. Dávejte si pozor, o co žádáte.

45. Zamlženost levé mozkové hemisféry
Vaše paranormální schopnosti, intuitivní poznání, vaše cítění a soucit, vaše schopnost prožívat své tělo, vaše vize, vaše sebevyjádření, to vše vychází z pravé části mozku. Aby se tato strana mozku vyvinula plněji, musí se levý mozek trochu utlumit. Normálně kapacita levé hemisféry pro řád, organizaci, strukturu, lineární fázování, analýzy, vyhodnocování, přesnost, soustředění, řešení problémů a matematiku dominuje často méně oceňované pravé části mozku.
Důsledkem jsou výpadky paměti, špatné členění slov, neschopnost nebo neochota číst velmi dlouho, neschopnost se soustředit; zapomínání, co jste právě chtěli říct; netrpělivost s lineárními formami komunikace (audio- nebo písemné formáty); neuzemněnost, rozptýlenost; ztrácíte zájem o bádání nebo komplexní informace; máte pocit, že jste bombardováni slovy, řečmi a informacemi; nechuť k psaní.
Někdy se cítíte tupě, nechcete nic analyzovat, vést intelektuální debaty nebo něco zkoumat. Na druhou stranu můžete zjistit, že vás přitahují videa, časopisy s fotografiemi, krásná umělecká díla, filmy, hudba, sochařství, malování, setkání s lidmi, tančení, zahradničení, procházky a další formy projevu tohoto typu. Zajímají vás spirituální obsahy, někdy dokonce sci-fi.
Rada: Možná zjistíte, že když svému srdci a pravé mozkové hemisféře dovolíte, aby vás vedly, bude levá část dobře aktivována, aby vám sloužila. Jednoho dne budeme mít hemisféry vyvážené a budeme je mistrovsky používat.
 
46. Závratě
K tomu dochází, když nejste uzemněni. Možná jste právě dořešili velký emoční problém a vaše tělo se adaptuje na "lehčí" stav.
Rada: Uzemněte se masitou stravou. Někdy je vhodné dát si něco sladkého. Neškatulkujte jídlo na dobré a špatné. Používejte své vedení, abyste věděli, co v danou chvíli potřebujete. Sundejte si boty a buďte bosí v trávě.
 
47. Pády, nehody, zlomené kosti
Vaše tělo není uzemněné. Možná celý váš život je nevyrovnaný. Nebo vám vaše tělo sděluje, abyste zpomalili, prověřili jisté aspekty svého života nebo poléčili nějaké potíže. Vždy je v tom poselství. Když jsem si nedávno zlomila kotník, pochopila jsem, že můj kotník odnesl to, co jsem já odmítala řešit. A to bylo vše výše uvedené.
Rada: Uzemňujte se tím, že se zujete a stoupnete si bosi do trávy, ještě lepší je si do trávy lehnout. Vnímejte zemi. Jděte do přírody. Zpomalte se a buďte pozorní. Vnímejte, co právě děláte. Prociťujte své pocity. Zůstaňte v přítomnosti, obklopte se modrým světlem, když se cítíte nejistě.
 
48. Zrychlené bušení srdce
Rychlý tep obvykle doprovází otvírání srdce. Trvá to jen pár okamžiků a znamená to, že srdce se uvádí do rovnováhy po emocionálním uvolnění. Měla jsem jednu epizodu, která mne vyděsila: vzbudila jsem se uprostřed noci a srdce mi bušilo, jako by mi chtělo vyskočit z hrudi. Chápu to tak, že šlo o veliké otvírání srdeční čakry. Ale prověřila jsem to lékařky. S mým srdcem nic špatně není.
Rada: Poraďte se se svým lékařem o jakýchkoliv zdravotních potížích.

49. Rychlejší růst vlasů a nehtů.
V těle je využíváno více bílkovin. Bohužel nemůžeme tělu říct, kde nechat růst vlasy a kde ne. (Nebo ano?)
 
50. Touha najít svou spřízněnou duši nebo tzv. dvojplamen
Stále více toužíme mít vztah, který odpovídá tomu, kdo jsme.
Rada: Musíme sami odpovídat ideálu, který si chceme přitáhnout. Musíme se milovat, jací jsme, i situaci, v které se nacházíme, abychom si přitáhli "dokonalejšího" partnera. Nejprve pracujme na sobě. Myslím, že to funguje takto: přejte si toho člověka ve svém srdci, ale bez ulpívání. Očekávejte, že jednoho dne se setkáte s někým, kdo je pro vás vhodnější, ale opusťte všechna očekávání ohledně toho, kdo to bude a jak se to stane. Místo toho se zaměřte na vyčištění vlastního života a buďte tím druhem člověka, kterým chcete být. Buďte šťastní teď a tady. Radujte se ze života. Pak možná uvidíte...
 
51. Vynořují se vzpomínky
Vzpomínky těla, potlačené vzpomínky, obrazy z minulých a paralelních životů. Léčíme a integrujeme všechna naše "já", takže čekejte podobné zážitky.
Rada: Mějte na mysli, že je nejlepší vyvolat jenom to, co přichází do mysli, ostatní nechat být, neanalyzujte pořád všechno a prožívejte přicházející emoce. Žádejte o pomoc své průvodce.

 

Vědomí 3D - 5D

Pátá dimenze

Znáte to, když vše do sebe zapadne, když máte po dlouhém období nerozhodnosti

jasno a víte, co chcete? V této chvíli se vaše akce, myšlenky a pocity sladí a

vy nemusíte užívat žádné úsilí, na nic nemusíte myslet, nic kontrolovat, jen

"jdete s proudem". Tomuto stavu říkáme být ve vědomí 5D. V tento moment jsou

všechny vaše složky v souladu, a vy si v tu chvíli uvědomujete svou

individualitu, a zároveň jste v souladu s celkem.  V ten moment si vyberete

toho nejlepšího člověka ke spolupráci, ze které máte oba (a tedy i celek) ten

nejvyšší užitek. A navíc v tomto stavu přirozeně přitahujete   

spolupráci s lidmi, kteří jsou na podobné vlně.

 

Ve 3D jsme se naučili rozlišovat situace na dobré a špatné, věci na hezké a

ošklivé a co je z morálního hlediska správné a co je nesprávné. Poznali jsme

protiklady, zaujali stanovisko a přidali se na jednu stranu skupiny.

Ve vědomí 5D uznáváme jiný úhel pohledu. Ve vědomí 3D je člověk s jinými hodnotami označen

za divného, ve vědomí 5D je odlišný. Ve vědomí 3D se snažíme druhé lidi měnit,

ve vědomí 5D respektujeme volbu každého člověka žít způsobem, který mu

vyhovuje.

 

Ve vědomí 3D je pro nás důležité přežít, ve vědomí 5D je stejně důležité

vědomí jednoty s ostatními. Ve vědomí 3D pevně rozlišujeme hranici mezi minulostí,

přítomností a budoucností, ve vědomí 5D si jsme vědomi životních cyklů a

stavu být tady a teď. Ve vědomí 3D je důležité tvrdě pracovat, ve vědomí 5D

pracujeme s vášní a radostí, děláme, co nás opravdu baví a pro co máme talent.

Sledujeme, kam nás to vede. Děláme věci s lehkostí. Víme, co je třeba udělat.

Ve vědomí 3D jsme hodnotili sebe a okolí, ve vědomí 5D se věnujeme tomu, co je pro nás

důležité.

 

Ve vědomí 3D je důležité mít neměnný názor a mít svou pravdu, ve vědomí 5D

sledujeme, jak se pravda vyvíjí. Ve vědomí 3D následujeme toho, kdo má

charisma, komu předáváme svou sílu a odpovědnost, ve vědomí 5D si uvědomujeme své

vedení, sílu, odpovědnost a proces rozhodování, ceníme si své cesty i cesty

ostatních.

Ve vědomí 3D se upínáme k jednomu člověku a bezmezně mu věříme, ve vědomí 5D

nasloucháme lidem a integrujeme to, co s námi souzní. Ve vědomí 3D je komunikace

s vyšším Já nevědomá a necháváme se vést podvědomím, což často vede k tomu,

že se cítíme jako oběť vnějších událostí, pokud věci nedopadnou, tak jak jsme si

je naplánovali. Ve vědomí 5D jdeme s proudem, jsme připraveni kdykoli změnit směr

a přijímat to, co se nám děje.

 

Ve vědomí 3D potřebujeme mít ve společnosti vytvořenou organizovanou

hierarchii náboženství, ve vědomí 5D zažíváme vědomé spojení s vyšším Já. Ve vědomí 3D

máme pocit viny a stěžujeme si, viníme druhé za to, co nemáme, a často se pro něco

obětujeme. Ve vědomí 5D žijeme v hojnosti. Pokud vidíme, že druzí lidé trpí,

ve vědomí 3D jim přispěcháme na pomoc, zachraňujeme je nebo je ignorujeme. Z

pozice vědomí 5D nebereme druhému sílu, aby zvládnul svou životní lekci, a uděláme,

co je potřeba.

 

Vědomí 5D je o propojení mužského a ženského principu, hmoty a spirituality a

žití běžného života ne stereotypně, ale vnímat životní a spirituální impulzy.

Je to být si vědom svých potřeb a naplňovat si je. Vědomí 5D je naše vrozená

laskavost a moudrost. Jsou to obecná pravidla, na Zemi platí odjakživa. V

současné době máme velkou šanci si vybrat, kudy se vydáme. Je to velká

příležitost pro naše volby, jestli převezmeme odpovědnost za svůj život, nebo se budeme cítit

jako oběť vnějších událostí. Máme šanci změnit úhel pohledu na svůj život.

Otevření se vědomí 5D vede k životu v klidu, respektu, schopnosti jasně

myslet, jednoduchosti a spolupráci. Vhledy, které tímto získáváme, nám jasně ukazují,

jaká je naše vnitřní pravda. Spojení s vnitřní pravdou nám znemožňují naše

systémy přesvědčení.

 

Naše duše si přeje uvědomit si vztah s každým aspektem ve vnějším světě.

Přeje si znát sebe ve vztahu ke všemu, co nás obklopuje. Je možné, že jste se v

dětství naučili vnímat vztah ke všemu, co bylo kolem vás, na základě toho, co

si o vás mysleli ostatní lidé. Například z vás vyrostl člověk, který nechtěl

nosit červené tričko, ale všichni kolem vás ho nosili. Možná jste se naučili

upustit od vlastního úsudku, a tak popřít soulad se svou vnitřní pravdou, abyste

zapadli, abyste byli přijati lidmi kolem vás, kteří podle vás vyjadřují, co

je správné a co špatné, co by každý měl a neměl dělat, a "navlékli jste si"

to červené tričko.

 

Tím jsme sebe začali definovat a měřit tím jediným – podle toho, jak vás vidí

ostatní. Byli jsme k tomu vedeni rodiči a nepsaným zákonem společnosti. Tento

postoj ale omezuje porozumění vztahu k sobě. V dětství jsme se naučili, že je

důležitější, co si druzí myslí o nás, než to, co si myslíme o sobě, jak se mají

věci dělat, co je přijatelné a co není. I v dospělosti se můžeme dostávat do situací,

kdy hledáme přijetí u druhých ještě předtím, než jednáme. Naučili jsme

se testovat druhé a hned jim nesdělit, co chceme. Naučili jsme se číst řeč těla

druhého, jestli je bezpečné vyjádřit své emoce a myšlenky. Bez toho, abysme

si toho povšimli, se ptáme druhých: „Jsem v pořádku? Přijímáš mě? Jsem přijatelný

v očích společnosti?“

 

Transformace je uvědomění si starých vzpomínkových vzorců a systémů

přesvědčení nepsaného zákonu společnosti, které nepodporují zdraví a duševní pohodu

člověka, a postupné uvolnění všeho, co není v souladu s interními vzorci duševní pohody

a vztahu k vlastní pravdě člověka. Je to uvědomění, kým už nejste. Poté máte

příležitost vstoupit do jistoty, osobní síly, vedení a rovnováhy, kdy máte

volbu a příležitost žít ve společnosti a tvořit bez posuzování a názorů, co je

správné, dobré a co byste měli dělat. Je třeba se naladit na to, co je uvnitř,

bez závislosti na pravdě ostatních, objevit svůj kompas a nastavit ho na vaši

vlastní pravdu. Transformace přináší uvědomění, kým jste a dává vám

příležitost znovu „naplnit svůj pohár“. Umožní vám myslet od srdce a jednat z moudrosti

duše, skutečně se poznat a sladit se s láskou, kterou cítíte ve svém srdci.

 

Inspirace – Steve Rother – www.lightworker.com a Jim Self – www.masteringalchemy.com.

10 kroků ke zvýšení a udržení osobních vibrací


Aneb Jak si do života přitahovat více toho, co chcete, a méně toho, co nechcete?Zvýšení vlastních vibrací je jediným způsobem jak žít takový život, jaký chceme. Pokud vyzařujete vibrace nízké, nemůžete v životě dosáhnout harmonie a budete žít s vnitřním pocitem nespokojenosti. Tuto nespokojenost je třeba nejprve přijmout a smířit se s tím, že vás udržovala v nízkých vibracích. Když seberete odvahu něco se způsobem života, který vám nevyhovuje, udělat a vědomě se rozhodnete pro změnu, jste na nejlepší cestě zvýšit frekvenci, již vyzařujete (a kterou druzí podvědomě vnímají, i když nemusejí být nijak zvlášť citliví).

Jak tedy můžete své vibrace zvýšit, abyste si k sobě začali přitahovat více toho, co chcete, a méně toho, co nechcete?

 1. Dávejte si pozor na to, o čem přemýšlíte. Sledujte bděle myšlenky, které se vám přes den honí hlavou, a pokud vám do ní náhodou vstoupí nějaká negativní či kritická, nezavalte se kvůli tomu výčitkami, nýbrž je místo toho podle svých možností nahraďte nějakými pozitivnějšími. Některé z nich, které vás naplňují pocitem štěstí a povznášejí, si můžete předem připravit a sepsat na kartičku, kterou pak budete nosit vždy při sobě. V případě přepadení negativním smýšlením pak na ni nahlédněte a nenásilně se „přeprogramujte“. Důležité je, abyste se udržovali v pozitivním smýšlení tak dlouho, jak to je možné, a čas strávený negativními myšlenkami zkrátili na minimum.
 2. Mluvte pouze o tom, co chcete, nikoli o tom, co nechcete. Na co se totiž soustředíte, to posilujete a s největší pravděpodobností se také v životě potkáte. Změňte svůj slovník a používejte pozitivní výrazy. Když třeba chcete přestat kouřit, neříkejte si „Nekouřím“, protože to ve vás může evokovat pocity, že jste o něco ochuzeni. Místo toho prohlaste: „Odkládám kouření“, nebo „Kouření nepatří do mého života“ – i když je v poslední větě formální zápor, vyznění prohlášení je pozitivní. Vyzkoušejte si, co na vás platí – každý máme své vnitřní nastavení trochu jiné.
 3. Naučte se žehnat. Žehnání nepatří jenom kněžím nebo do kostela, ale vyjádřením vděčnosti se rovněž zvyšují naše vibrace. Soustřeďte se na to málo (nebo nic), co máte, a vyjádřete za to vděčnost. Tímto požehnáním si této věci (příležitosti, vlastnosti) do života přitáhnete víc. A také věřte, že se vaše očekávání uskuteční.
 4. Vyhýbejte se negativním nebo pesimistickým lidem. Takovíto lidé vyzařují velmi nízké frekvence, což vaše vyzařování může snižovat. Možná jste si sami všimli, že po setkání s určitými lidmi se cítíte jako vyždímaný citron. Je to tím, že si cucli vaší energie; a nemusejí to být jenom energetičtí upíři, kteří něco takového dělají vědomě s cílem druhému uškodit. Pokud se s nimi stýkat musíte (v zaměstnání, v rodině), pak jim naznačte, jak byste jejich problémy, stres a starosti, kterými se vás snaží zahltit, řešili vy, a pokud v tom budou pokračovat, nekompromisně rozhovor s nimi ukončete.
 5. Moc nepřemýšlejte. Ano, čtete správně, nemyslete tolik! K odreagování od neustálých analýz vám může pomoci třeba procházka v parku – pokud to do přírody máte hodně daleko – nebo zavření se na určitou dobu ve svém pokoji (třeba s tím, že si musíte odpočinout, aby vás nerozbolela po práci hlava), a pusťte si příjemnou hudbu – nemusí být nutně relaxační, pokud styl New Age zrovna nevyznáváte- a koncentrujte se na její zvuk a na svůj pravidelný dech. Nedoporučuji vám dělat žádná náročná dechová cvičení, jenom si všímejte toho, jak dýcháte. A hlavně nehodnoťte! To by vám nabyté vibrace zase mohlo snížit. Můžete se také zaměřit na to, že vdechujete klid a lásku, a vydechujete napětí a obavy. Na vycházce či na výletě se kromě prodýchávání soustřeďte na krásu přírody.
 6. Stýkejte se s lidmi stejné krevní skupiny. Najděte si skupinu lidí, kteří se zajímají o stejné věci jako vy, a současně se od nich učte. Nejenže se tím pravděpodobně vyhnete energetickým upírům popsaným v bodě 4), ale navíc navážete i milá kamarádství. Já jsem například měla hrůzu z masových akcí, ale dneska se velice ráda účastním různých společných meditací a podobných akcí. Mám pak ze sebe dobrý pocit, že jsem společenská a aktivní.
 7. Obětujte každý týden něco, co vás nezničí – čas, peníze, pomocnou ruku, nebo něco, co již nepotřebujete a druhému ještě dobře poslouží. Rozproudí se tím energie mezi příjmy a výdaji: pomozte, a bude pomoženo i vám; darujte, a budete obdarováni. Ovšem tento bod si nevysvětlujte tak, že musíte víc dávat než brát! Hovoříme o rovnováze, a hlavně ze své oběti musíte mít dobrý pocit, cítit, že k něčemu byla. Samoúčelná oběť vám k osvícení nejenže nenapomůže, ale mohla by vás od něj i pořádně zdržet.
 8. Uvědomujte si to, co děláte, a zůstaňte naladěni pozitivně. Každá vyslaná energie se nám jednou nějak vrátí, takže si snažte být za všech okolností vědomi toho, co děláte, jak se k druhým chováte, a jak v různých situacích jednáte. Jak se k druhým chováte, tak se budou oni chovat k vám, a tím, že se budete chovat poctivě a spravedlivě, si do života přitáhnete lidi stejně smýšlející i výhodné příležitosti. Na všechno, co se vám přihodí, se snažte pohlížet z té lepší stránky, z té, která je pro vás výhodnější. Přestaňte se zaobírat lítostivými výčitkami typu: „Proč se něco takového muselo stát právě mně?“, ale místo toho hledejte odpověď na otázku: „Jaké dveře se přede mnou tímto zdánlivě nemilosrdným zásahem otevírají?“ Není to totiž skutečné, nezapomínejte, že jsme duchovní bytosti, které si vybraly určité pozemské prožitky.
 9. Zdržte se sledování zpravodajství, které se soustředí výhradně na tragédie a katastrofy. Nebojte, o nic nepřijdete, vždy se najde nějaký ochotník, který vás o zlu, které se kolem nás děje, bude informovat. Nenabádám tím však k lhostejnosti; pokud můžete zlu nějak zabránit, rozhodně to udělejte. Pokud však vaše kompetence tak daleko nesahají, nemá smysl se v bolesti rýpat. Naprostá většina médií včetně reklam funguje na principu vyvolávání strachu, který se vás může zmocnit natolik, že budete jako očarovaní koukat na obrazovku a chtít o katastrofě vědět čím dál tím víc; čímž se dostanete do smyčky závislosti.
 10. Udržujte kontakt se svými pocity. To je ze všech ten nejdůležitější faktor, který vám pomůže udržovat si vyšší vibrace. Vaše pocity v jemnohmotném světě působí jako lepidlem nebo magnet; když ze sebe máte dobrý pocit, začnete si do života přitahovat věci, příležitosti a události, které vibrují na téže frekvenci. Vaše vibrační úroveň se odvíjí od vašich pocitů, takže se podle svých schopností a možností snažte za každých okolností zůstat na jejím vrcholu, a co nejméně sklouzávejte do negativna a pesimismu. Čím lepší pocit budete ze sebe a ze svého života mít, tím více se zvýší vibrace vašeho osobního vyzařování.

Celý proces zvyšování vibrací je v podstatě o posunu ve vnímání reality, kdy se přesunujeme od strachu k pocitům vděčnosti, od boje (i za pozitivní hodnoty) k přijetí nevyhnutelného a vyrovnání se s tím, od vyčerpávajícího a křečovitého úsilí k povznášející lehkosti bytí. Neboť to, co jde samo, je požehnané; pokud nám něco v životě drhne, nemá cenu mlátit hlavou do zdi a překonávat sama sebe, neboť i to je boj.

Pokud po vás někdo chce, abyste žili v askezi nebo se nějak jinak trýznili či omezovali, zeptejte se sami sebe, co za tím ve skutečnosti stojí. Můžete s překvapením zjistit, že jde o záměrné snížení vašich vibrací a vypěstování závislosti, abyste byli z nějakého důvodu připraveni o samostatnost a status tvůrce své vlastní reality. 

http://jitro.bloger.cz